Невідкладні заходи щодо зменшення стресу

Психологічний тиск та стресові події можуть швидко виснажити Вас. Хочу розповісти про три методи релаксації для збереження спокою навіть при гострому стресі.

Напруження на роботі, суперечка з колегами або пробка перед важливою зустріччю: всі ми знаємо моменти, коли гормони стресу раптово зашкалюють. Згідно з дослідженням шість із десяти людей в Україні регулярно переживають стрес  ; 23 відсотки часто відчувають стрес. Важливо боротися з цим .

На перші ознаки стресу наше тіло реагує  однією з двох типових поведінок . Це загальновідомі поведінкові реакції – нападай або тікай  . Мозок переходить на автопілот і потрапляє у перевірені моделі думок  та дій (бій чи втеча).

Щоб вимкнути архаїчну програму надзвичайних ситуацій у голові, свідомо зробіть паузу . З невеликою відстані простіше розмежовувати те, що є прийнятним (зовнішні обставини) і тим, що можна змінити (особиста перспектива). Існує момент вибору між стимулом(стресовою подією ) та реакцією. Кожен, хто його використовує, краще розуміє ситуацію і вирішує, як далі діяти . Наступні три питання допомагають зберігати спокій при гострому стресі:

  • Чи є у мене докази того, що негативні наслідки, які я уявляю собі в голові, відбуваються?
  • Чи можу я переосмислити ситуацію для себе?
  • Чи справді мені допомагає моя стресова реакція?

Якщо вжити заходів негайно при перших ознаках стресу, у Вас   буде шанс швидко зрозуміти/переосмислити ситуацію.  Існує така техніка-SARW (стоп-дихай-відбивайся-вибирай) . Перш за все  , усвідомте свої відчуття при стресових подіях та  подумки кажучи  собі «Стоп!» намагайтесь зупинити їх. Потім глибоко вдихніть носом в живіт (черевний тип дихання ) Видихайте повільно через рот  .Потім поміркуйте над варіантами реакції та виберіть найбільш відповідний варіант. При регулярному використанні техніка SARW допомагає зберегти «ясний розум»  при стресових подіях . Це працює у випадках  конфліктів у сім’ї, з друзями, начальником або колегами по роботі. Володіння цією технікою також запобігає майбутнім стресам.

Обережно, ризик вигорання!

Стрес небезпечний якщо він стає постійним явищем (хронічний стрес) . іншими словами не відбувається  розслаблення після фази напруги. Поступово всі ресурси витрачаються, розвивається вигорання .
Для багатьох робота є  напруженою. Згідно з дослідженням інституту соціальних досліджень Forsa від імені фармацевтичного виробника Weleda, 68 відсотків опитаних заявили, що відчувають сильний психологічний тиск на роботі.  Гостре відчуття стресу також посилює сучасну багатозадачність .

Релаксація за секунди

  • Опишіть все нв папері:  Підкресліть негативно забарвлені фрази та, виступайте як внутрішній сценарист,замініть негативні думки та монологи на позитивні.
  • Погляньте на перспективу: дайте собі відповідь на питання: “Чи все-таки я б думав про цю ситуацію через три дні, три місяці, три роки?”
  • Відволікання: Якщо ви не знаєте, що робити спочатку, спершу зробіть щось зовсім інше. Відволікання допомагає дати лад думкам .
Фірко Руслана

Фірко Руслана

Записатись на консультацію +38 097 288 80 82