Використання інтернету може бути зручним для багатьох людей, які шукають допомоги.

Але перед тим, як  розпочати спілкування, є питання, які слід врахувати щодо телепсихології.

Психологи зазвичай називають телепсихологію будь-яку терапію, що постачається телекомунікаційними пристроями.  Коли ви спілкуєтесь з психологом, використовуючи веб-сайт, телефон або мобільний додаток, ви берете участь у послугах телепсихології.

Науковці з великим інтересом цікавляться телепсихологією , оцінюючи, наскільки це добре працює.

 

Чому людям подобається онлайн консультація

 

  • Це може бути зручно. Інтернет-терапія може зайняти менше часу адже не потрібно проїжджати кілометри, щоб зустрітися зі своїм психологом. Наберіть номер або увійдіть на сайт, і сеанс може відбуватися там, де вам зручно.
  • Інтернет-комунікація дуже зручна для багатьох людей, особливо молодих людей або тих, хто часто використовує технології. Більше людей використовують для спілкування електронну пошту, вебінари та текстові повідомлення, і це може здатися зручнішим чи простішим, ніж спілкуватися з кимось особисто, особливо при виявленні особистої чи приватної інформації.
  • Він може надати доступ тим, хто не може потрапити до офісу. У деяких сільських громадах найближчий кабінет психологів розташований далеко. Людям з хронічними захворюваннями або обмеженими можливостями складно добиратись. У таких ситуаціях онлайн-терапія може бути єдиним варіантом допомоги.

 

Що потрібно враховувати

 

Незважаючи на потенційні переваги, психологи застерігають, що онлайн-терапія  не найкращий варіант для всіх або для кожної ситуації, яка потребує професійної підтримки.

Перш ніж скористатись онлайн-консультуванням перегляньте інформацію про освіту обраного терапевта .Оскільки в Україні відсутнє  ліцензування психологів -перегляньте скани дипломів та сертифікатів обраного психолога.

 

 

Оцінка ефективності онлайн-терапії:

 

Андерссон, Г. та Кюйперс, П. (2009). Інтернет-та інші комп’ютеризовані психологічні методи лікування депресії у дорослих: метааналіз. Когнітивна терапія поведінки , 38 (4), 196-205.

 

Барак, Азі та ін. (2008). Комплексний огляд та мета-аналіз ефективності Інтернет-психотерапевтичних втручань. Журнал технологій у сфері людських послуг , 26.2-4: 109-160.

 

Нагель, Д. (2011). Майбутнє онлайн-терапії. Симпозіум з психотерапевтичної мережі, Вашингтон, округ Колумбія,

 

Неймарк, Г. Пацієнти та текстові повідомлення: Прикордонне питання. (2009). Американський журнал психіатрії . 166 (11), 1298-1299.

 

Willland, DJ, Portillo, CJ, Holzemer, WL, Slaughter, R., та McGhee, EM (2004). Ефективність втручань на основі Інтернету порівняно з не-Веб-сайтами: мета-аналіз результатів змін поведінки. Журнал медичних інтернет-досліджень , 6 (4).

Фірко Руслана

Фірко Руслана

Записатись на консультацію +38 097 288 80 82